
Mi a különbség a szájsebész és a fogorvos között?
Nem tudja, hogy fogorvoshoz vagy szájsebészhez forduljon a problémájával? Cikkünkben segítünk eligazodni a szakterületek között.
Tovább
Együttérző és odafigyelő gondoskodás a fogorvosi székben is
Sokan félnek a fogászati kezeléstől. Mi az együttérző fogászati kezelésben hiszünk. Hogy mit jelent ez pontosan? A cikkben a részletek.
Tovább
A megfelelő fogtápanyag: ezek a tápanyagok segítenek épen tartani a fogakat
A megfelelő fogtápanyagok képesek egészségesen és szépen tartani a fogakat. De mi a jó fogtápanyag? Erről lesz szó a cikkben.
Tovább
Vérző fogíny: mit tehetünk ellene és mire utalhat?
A fogínyvérzés kellemetlen probléma, és akár valamilyen komolyabb bajt is jelenthet. De hogyan előzhető meg és kezelhető a a vérző fogíny?
Tovább
Minden, amit tudni kell a fogászati képalkotó vizsgálatokról

3D CBCT felvétel: prémium fogászati panoráma röntgen – Mi ez és mire jó?
Összetettebb fogászati beavatkozások előtt jellemzően felvételt készítünk a páciens fogairól. Ennek több módja lehet, ez a cikk a CBCT-eljárást mutatja be részletesen.
Tovább
A 6 leggyakoribb fogászati beavatkozás
A megfelelő szájhigiénia és a fogak egészségének ellenőrzése számos komoly problémától óvhat meg minket. Azonban mindenkinél eljöhet az a pont, amikor fogorvosi segítségre van szükség. Mik a leggyakoribb fogászati beavatkozások?
Tovább
Fogfájás éjszaka – mi okozza, mit tegyünk ellene?
Az éjszakai fogfájás sokak számára okoz kellemetlenséget. De mi áll az éjszakai fogfájás mögött és mit tehetünk ellene? A cikkből kiderül.
Tovább
Szuvas tejfog – mi a teendő?
Bemutatjuk, milyen problémákat okozhat a szuvas tejfog, és hogy miként lehet megelőzni, hogy a gyermek fogai idő előtt tönkremenjenek.
Tovább
Bölcsességfog eltávolítás – Hogyan történik és mikor szükséges?
A bölcsességfog eltávolításának és utókezelésének bemutatása. Mikor kerülhet rá sor, és milyen tünetek jelentkezhetnek a műtét után?
Tovább
Fogszabályzó típusok – Melyik típusra lehet szüksége?
A fogszabályzó típusok részletes bemutatása. A különféle fogszabályzók előnyeit ismertetjük, illetve utánajárunk, mikor melyik típus ajánlott.
Tovább
Fogtömés fajták – Minden, amit a tömésekről tudni kell
Milyen esetekben lehet szükség fogtömésre Milyen fogtömés fajták léteznek? Bemutatjuk a különféle típusokat és azok előnyeit.
Tovább
Fogselyem használata – Hogyan tisztítsuk a fogközöket helyesen?
A fogselyem használata rendkívül fontos, hiszen a fogközökből több szájüregi betegség is kiindulhat. Milyen fogselyem típusok kaphatók?
Tovább
Műfogsor tisztítás – Minden amit érdemes tudni róla
Összeszedtünk minden hasznos tudnivalót a műfogsor tisztítás kapcsán.
Tovább
A helyes fogmosás – mindent arról, hogyan mossunk fogat
A helyes fogmosás bemutatása. Milyen fogkefét, fogkrémet ajánlott használni, és kinek érdemes szájvizet és fogselymet alkalmaznia?
Tovább
Betegségek és a nyelv – milyen betegségekről árulkodhat a nyelvünk?
A nyelvünk milyen betegségekről árulkodhat? Mi a teendő az egyes elváltozások esetén?
Tovább
Szájszárazság: mi okozza és mit tehetünk ellene?
A szájszárazság egy igen gyakori jelenség, ami egyaránt érinthet idősebb és fiatalabb embereket is.
Tovább
Cukorbetegség és fogak – Milyen összefüggés van a cukorbeteség és a fogászati problémák között?
A cukorbetegség okozhat fogászati problémákat? És a fogászati problémáktól is kialakulhat cukorbetegség? A cikkből minden kiderül.
Tovább
Minden, amit a fog- és szájhigiéniáról tudnia kell
A száj- és fogbetegségek a nem megfelelő szájápolási rutin eredményei. Hogyan előzhetjük meg és kezelhetjük a bajt? A cikkből kiderül.
Tovább
Intraorális kamera: a fogászati diagnosztika egy új iránya?
Az intraorális kamera (vagy orál kamera) részletgazda, minőségi képet ad a páciens szájüregének, fogainak állapotáról. De hogy is zajlik pontosan a képalkotás és mit kell tudni erről az eljárásról?
Tovább
Milyen a tökéletes kivehető fogsor?
Bár a cél mindig a fogak megóvása és megtartása, vannak esetek, amikor kénytelenek vagyunk fogpótlást, esetleg kivehető fogsor beépítését alkalmazni. De mit kell tudnunk erről?
Tovább
Mit tehetünk szájzár esetén és mi az amitől kialakulhat?

Mit tehetünk fogfájás ellen? És mik lehetnek a fogfájás okai?
A fogfájás a világon szinte senkit nem kímél. Éppen ezért nagyon fontos beszélnünk a lehetséges okairól, illetve kezeléséről is.
Tovább
Fogelszíneződés eltávolítása és megelőzése – Mit tegyünk a sárga fogak ellen?

Gyermekfogászat – Miben más, hogyan zajlik, miben segíthet a szülő?

Miért fontos a rendszeres fogászati szűrés?
A rendszeres fogászati szűrés számos kellemetlen beavatkozástól megkímélhet – ráadásul pénztárcakímélőbb is, mint megvárni a nagyobb bajt.
Tovább
Foghúzás után: ezek a legfontosabb teendők
A foghúzás sokak által rettegett fogászati beavatkozás. Pedig az esetek többségében fájdalommentes. A cikkben megtalálja, mire kell figyelni foghúzás után.
Tovább
Hogyan válasszunk fogkefét?

Fogimplantátum, fogbeültetés – mit kell tudni róla és mennyibe kerül?
Szerencsére ma már a hiányzó fogak is jól pótolhatók. Így a rágás képessége sem vész el, ráadásul a foghiányos nevetés okozta frusztráció is megszűnik. De mit kell tudni a fogimplantáció, fogbeültetés témában?
Tovább
Fogszabályozás kisokos: minden, amit a témáról tudnia kell
Hány éves kortól és meddig kell elkezdeni a fogszabályozást? Milyen problémákat oldhat és előzhet meg a fogszabályozás? Válaszok a cikkben.
Tovább
Amalgám tömés: kell tőle tartanunk?
Még ma is sok embernek van amalgám tömés a fogaiban. Felmerül a kérdés, mennyire egészséges vagy épp veszélyes ez? És hogyan zajlik az amalgám tömés cseréje. Cikkünkből kiderül.
Tovább
Mit csinál a parodontológus? Mikor lehet szükség rá?
A parodontológus a az íny, a fogágy és a szájnyálkahártya betegségeivel foglalkozik. Részletesebben a cikkben fejtjük ki.
Tovább
Gyökérkezelés: mikor van szükség rá? Mire figyeljünk utána?
Azokat a fogakat, amelyeken egy szimpla fogtömés már nem segít, a gyökérkezelés még megmentheti. De mit kell tudnunk a gyökérkezelésről? A cikkből kiderül.
Tovább
Fogfehérítés házilag: mennyire hatékony? Milyen fogfehérítő megoldások léteznek?
Mind fehér fogakat szeretnénk. De a rendszeres fogápolás csak az érem egyik oldala. Mit kell tudni az otthoni fogfehérítésről?
Tovább
Miért és kinek jó a fogkőeltávolítás? Mire figyeljünk előtte és utána?
A fogkő gyakori probléma, amely nemcsak a fogak fehérségére, de a leheletre is hatással van. Lássuk, hogyan zajlik a fogkőeltávolítás.
Tovább
Kismamafogászat: miben más, mint a többi fogászati kezelés, mit kell tudni róla?

A rossz lehelet 5+1 ellenszere, avagy mit tehetünk a kellemetlen szájszag ellen?
A rossz lehelet számos ember életében jelent problémát. Ebben a cikkben leírjuk, mi okozhat kellemetlen szájszagot, és azt is, mi a megoldás.
Tovább