Előzze meg a komolyabb problémák kialakulását!
A fogászat területén a fogszuvasodás és a fogágybetegség a leggyakoribb betegségek. A plakk a fogak, fogpótlások, protézisek, implantátumok felszínén kialakuló biofilm, mely elsősorban baktériumokat, fehérjéket, szénhidrátokat tartalmaz. A plakkot képező baktériumkolónia egy része cariogén (Streptococcus törzsek), azaz fogszuvasodást okozóak, másik jelentős része fogágybetegséget (fogínygyulladást-gingivitist, súlyosabb esetben fogágygyulladást-parodontitist) idéz elő.
Az ínygyulladást okozó baktériumok és bomlástermékeik (toxinjaik) a gyulladt fogágyból a véráramba kerülhetnek és azon keresztül eljutva bárhol a szervezetben gyulladást okozhatnak (góc). A helyi hatásokon túl a bakteriális kolonizációnak a szervezetre gyakorolt szisztémás hatása is ismert.
Kutatások bizonyították, hogy a fogágybetegeknél (parodontitis) lényegesen magasabb a szív-és érrendszeri megbetegedés, mint az egészséges fogakkal, fogínnyel rendelkezőknél.
Például tízből kilenc szívinfarktusnál van fogágygyulladás!
Várandós nőknél rossz, elhanyagolt fogínygyulladás ötszörösére növeli a koraszülés kockázatát.

A fogaink és az ínyünk egészsége tehát az általános egészségi állapotunk miatt is fontos.
Vizsgálatokkal bizonyították, hogy az otthoni szájápolási eszközök, mint a fogkefe, fogselyem, fogköztisztító kefe (intedentális kefe) rendszeres, szakszerű használata mellett is a lepedék maximum 70-90%-a távolítható el. Ezért is fontos a rendszeres (általában hathavonta, de egyénileg meghatározott időközönként) professzionális szájhigiénés kezelés elvégzése.
Professzionális szájhigiénés kezelés
A kezelés fájdalommentes, minimális érzékenységgel jár, de mivel mindenkinek különböző a fájdalom küszöbe, kérésre érzéstelenítő zselével előkezeljük az ínyt, vagy ha szükséges helyi érzéstelenítésben végezzük el a kezelést.
Hogyan végezzük a kezelést?
Fontos, hogy a kezelés végére a lehető legtökéletesebb sima fogfelszíneket kapjunk, hiszen az ilyen felszínen tudnak a legnehezebben megtapadni a baktériumok.